Τετάρτη 8 Απριλίου 2015

Ισοπαλία 2-2 η Κ-20 του ΠΑΣ στην Τρίπολη με Αστέρα

Πρωτάθλημα νέων Κ-20 Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ 2-2 (ΦΩΤΟ arcadia-sports.gr)

Στον εξ’ αναβολής αγώνα της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων Κ-20  ο ΠΑΣ απέσπασε ισοπαλία 2-2 στην Τρίπολη από τον τοπικό Αστέρα. Περισσότερα από το arcadia-sports.gr
Στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη, έλεγχε το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Γαρυφαλλόπουλου στο 29΄ με πλασέ , μετά από μπαλιά του Γκρόσιου.

Στο δεύτερο ημίχρονο  και ενώ η υπεροχή ήταν αρχικά με τη ομάδα του Αστέρα η φιλοξενούμενη ομάδα ανέβασε την απόδοσή της και ισοφάρισε στο 67΄με γκολ του Πασχάλη με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.
Τα Γιάννινα κατάφεραν να σημειώσουν και δεύτερο γκολ στο 75΄ με κεφαλιά του Αναστασιάδη.
Ο Αστέρας ισοφάρισε στο 80' με τον Παπαγγελή με ωραίο πλασέ, μετά από ωραίο συνδυασμό.
Να σημειωθεί  ότι η ομάδα των Ιωαννίνων είχε δοκάρι.
Αστέρας: Στεφανίδης, Γογωνάς, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Βαζούκης, Κυριακόπουλος , Βελισσάρης, Χρήστου, Γκρόσιος, Σαλαπάτας, Γαρυφαλλόπουλος.

Γιάννινα: Παππάς, Κοζάκης, Βαλμάς, Ταχιάς, Τσιέπας, Λάμπρος, Μυρσινιάς (60' Γκουγιάννος), Γιάκος (60' Αλεξίου Γ.), Τζιάλλας, Αναστασιάδης, Πασχάλης (89' Μανιφάβας).