Πέμπτη 29 Οκτωβρίου 2015

Ισοπαλία 1-1 ο ΠΑΣ με Ηρακλή για το κύπελλο

Για το κύπελλο ΠΑΣ - Ηρακλής 1-1 στο στάδιο "Ζωσιμάδες"

Στην πρεμιέρα του κυπέλλου και στη φάση των "32" ΠΑΣ και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Επειδή οι αγώνες γίνονται σε όμιλο, το ποιός θα εξασφαλίσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση θα κριθεί τα Χριστούγεννα όταν ολοκληρωθούν τα παιχνίδια. Καίτοι προηγήθηκε ο ΠΑΣ 1-0 με τον Τσάβεζ, ο Ηρακλής ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα με τον Λουκίνα. Όπως ακριβώς έγινε και στο πρωτάθλημα. Μόνο που τότε το σκορ ήταν 2-2.

ΤΑ ΓΚΟΛ

75’: Γκολ για τον ΠΑΣ όταν σε εκτέλεση φάουλ του Ίλιτς ο Τσάβεζ με κεφαλιά μέσα στην περιοχή έστειλε τη μπάλα στη γωνία κάνοντας το 1-0 υπέρ του ΠΑΣ.

77’: Η ισοφάριση 1-1 για τον Ηρακλή με τον Λουκίνα. Το κόρνερ εκτέλεσε από δεξιά ο Χαντλι, έπιασε την κεφαλιά ο Ζαμπάρης και ο Λουκίνας με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΣ.

ΦΑΣΕΙΣ

5’: Φοβερό σουτ του Ηλιάδη στο «Γ» απέκρουσε τελευταία στιγμή ο Χουάντερσον σε κόρνερ.
15’: Κεφαλιά του Σαπαλίδη αδύναμη, έφυγε άουτ.

35’: Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα του ΠΑΣ.

40’: Κίτρινη κάρτα στον Χαντί του Ηρακλή/

40’: Κοντινή κεφαλιά από καλή θέση του Φερφελή μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Ηρακλή Χουάντερσον.

42’: Επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ του Ηρακλή όταν ο Φερφελής έδωσε τη μπάλα στο Σαπαλίδη, αυτός την άφησε για τον Καρανίκα που έκανε το γέμισμα, αλλά η κεφαλιά του Ηλιάδη από αριστερή πλάγια θέση έφυγε άουτ.

45’: Καλή στιγμή για τον Ηρακλή όταν ο Χαντί μέσα στα καρέ του ΠΑΣ έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε το σώμα του Μπέριου, το ρμπάουντ κέρδισε ο Μουκουβάλας, αλλά το σουτ έφυγε άουτ.

45+1: Κίτρινη κάρτα στο Ρομάνο του Ηρακλή.

47’: Κεφαλιά του Λουκίνα απέκρουσε σε κόρνερ ο Καρανίκας. Το εκτέλεσε ο Χαντί η κεφαλιά του Ζαμπάρη έφυγε ελάχιστα πάνω από τα δοκά ρια του Βελλίδη.

53’: Σουτ μέσα από την περιοχή του Λουκίνα η μπάλα βρήκε το σώμα αμυντικού και έφυγε κόρνερ.

60’: Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ όταν καλό σουτ του Γιάκου μπλόκαρε ο Χουάντερσον.

60’: Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου του Ηρακλή.

61’: Κίτρινη κάρτα στο Στρούνα του ΠΑΣ.

64’: Κεφαλιά του Σαπαλίδη μπλόκαρε ο Χουάντερσον.

81': Φοβερό σουτ του Καρανίκα πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Διαιτητής του αγώνα ο Καραντώνης (Ημαθίας) με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο (Ημαθίας), Νταλούκα (Τρικάλων). Τέταρτος διαιτητής ο Σημαιάκης (Χαλκιδικής).

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΣ: Βελλίδης, Στρούνα, Καρανίκας, Μπέριος, Σκόνδρας, Τσουκαλάς (71’ Τζημόπουλος), Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Σαπαλίδης, Ηλιάδης (74’ Ίλιτς), Φερφελής (60’ Τσάβεζ).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Καρλίτος (67’ Κυριακίδης), Ζιάμπαρης, Καρασαλίδης, Ιντζόγλου, Ζαμπάζης, Ρομάνο (82' Βέλλιος), Χαντί, Κάσσος (87' Πασάς), Λουκίνας.