Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

Ικανοποίηση για τη νίκη και ανασύνταξη δυνάμεων

Ρεπό έχουν σήμερα Δευτέρα οι παίκτες του ΠΑΣ

Ικανοποίηση υπάρχει στο στρατόπεδο του ΠΑΣ για τη νίκη με 2-1 επί της Καλλονής και αισιοδοξία για μια καλύτερη πορεία στη συνέχεια. Μάλιστα με τη νίκη αυτή έσπασαν και μια κακή παράδοση ανεπιτυχών αποτελεσμάτων που είχαν με την ομάδα της Λέσβου.
Ο Μιχάλης Μανιάς που ήταν το πρόσωπο του αγώνα με τα δύο τέρματα που σημείωσε, τόνισε ότι υπάρχουν δυνατότητες για καλύτερη πορεία. Μάλιστα πριν πετύχει στο 79’ το δεύτερο γκολ, όπως μεταδόθηκε από τη NOVA, είχε δοθεί το όνομά του στον 4ο διαιτητή Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο για να περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Ευριπίδης Γιάκος. Μετά την επιτυχία του τέρματος που έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΣ έγινε η αλλαγή, αλλά με τρία λεπτά καθυστέρηση, στο 82ο λεπτό. Στο κυανόλευκο στρατόπεδο κοιτάζουν την επόμενη μέρα. Χτες όσοι αγωνίστηκαν έκανα πρόγραμμα αποθεραπείας στο ΠΕΑΚΙ. Οι υπόλοιποι μαζί με παίκτες από την ομάδα νέων Κ-20 έπαιξαν δίτερμα στα 2/3 του γηπέδου. Για σήμερα ο Πετράκης έδωσε σε όλους ρεπό για ξεκούραση. Από αύριο θα αρχίσει το πρόγραμμα και μάλιστα με διπλές προπονήσεις, πρωί και απόγευμα.