Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου 2018

Ηλίας Φυντάνης: Χτυπήσαμε το ματς στην παράταση

Ο τεχνικός της ΑΕΛ κ. Ηλίας Φυντάνης μίλησε για την μεγάλη πρόκριση της ομάδας του επί του ΠΑΣ Γιάννινα.

Αναλυτικά τα όσα είπε: «Η ομάδα προκρίθηκε και αν δεν κάνω λάθος έχουν περάσει 12 χρόνια που περνάει ξανά στα ημιτελικά. Παρότι που κερδίσαμε σήμερα έχω μια στεναχώρια. Κάποιοι ανόητοι βρίζουν.

Που ξέρουνε εμείς τι σκοπό είχαμε στο παιχνίδι; Και τι σκοπό είχε στο τέλος ο ΠΑΣ; Περίμενε κανείς ότι η ΑΕΛ θα φτάσει στους τέσσερις κυπέλλου; Αγωνιστικά ξέραμε ότι θα ρισκάρει ο ΠΑΣ, κατέβηκε με ρόμβο η αντίπαλη ομάδα και αναγκαστικά αλλάξαμε το σύστημα γιατί είχαμε πρόβλημα στο πρώτο.

Είχαμε το σκορ το 1-2 μέσα στα Γιάννινα και θα έπρεπε να μην χάσουμε. Νομίζω θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει τα δύο γκολ από στημένες μπάλες. Ρισκάραμε στα τελευταία λεπτά και χτυπήσαμε το ματς στην παράταση. Άλλη ομάδα δεν έχει βάλει τρία γκολ στα Γιάννινα».

ΠΗΓΗ: athleticlarissa.gr